Gainery to produkty, których celem jest budowanie masy. To odżywki węglowodanowo-białkowe, sprzedawane w formie proszku, które polecane są tym osobom, które potrzebują dużej ilości kalorii w diecie – a przy tym tych wartościowych – by mogły budować swoją masę mięśniową w zdrowy, bezpieczny sposób. Z tego względu gainery przeznaczone są dla sportowców i wszystkich osób aktywnych fizycznie – tak tych, które już od pewnego czasu dbają o swoją formę, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem. Jednocześnie oczywiste jest, że wśród wielu tego typu produktów, jakie można znaleźć obecnie na rynku suplementów diety i odżywek, ciężko jest wybrać te najlepsze z najlepszych. Ażeby więc nieco pomóc osobom, które szukają dla siebie skutecznych, bezpiecznych gainerów w rozsądnej cenie, przygotowaliśmy niniejszy ranking. Oto 5 najlepszych towarów tego typu – warto po nie sięgnąć.


Kto pragnie dowiedzieć się, które gainery są najlepsze z najlepszych, powinien zapoznać się z tym rankingiem. Najpierw wymieniamy wszystkie wyróżnione produkty, w takiej kolejności, w jakiej są najbardziej godne polecenia. Następnie zaś kolejno je krótko omawiamy. Dzięki temu można dowiedzieć się o nich więcej – i podjąć decyzję czy odpowiadają naszym potrzebom. Jakie gainery są najlepsze? SPIS TREŚCI:

1. Mass ATTACK

2. Jumbo

3. Mutant Mass

4. Mass Freak

5. Serious Mass

6. Ranking gainerów – podsumowanie1. Mass ATTACK – zwycięzca zestawienia

Mass ATTACK znalazł się na pierwszym miejscu naszego zestawienia najlepszych gainerów dla wszystkich osób, które pragną osiągnąć przyrost masy mięśniowej w możliwie krótkim czasie. Mass ATTACK jest produktem o mega mocnym działaniu, w dodatku bezpiecznym i polecanym przez wszystkich tych, którzy już z niego skorzystali – a są to tłumy. Stosowany jest nawet przez polskich Olimpijczyków i Mistrzów Polski, Europy oraz przez trenerów personalnych. Bardzo łatwo jest dotrzeć do stron z metamorfozami, jakie osiągnęli ludzie przy wsparciu tego produktu – tym bardziej, że wiąże się z nim również dodatkowa promocja. Chodzi o indywidualny plan dietetyczny ukierunkowany na masę oraz poradnik fachowy treningowy dodawane do każdego zamówienia.


Mass ATTACK jest gainerem, który należy przyjmować zarówno w dni treningowe, jak i dni bez treningu. Produkt posiada silne działanie wspomagające, dzięki czemu – przy odpowiednim treningu i właściwej diecie – przyrost masy mięśniowej jest dużo prostszy. Po prostu łatwiej osiągnąć wymarzone wyniki. Sekretem Mass ATTACK jest unikalny skład – uzyskany po wielu badaniach, które udowodniły, że mieszanka jest bezpieczna i skuteczna.


Pod okiem specjalistów powstał produkt, który zawiera następujące składniki:

- Tłuszcz (1,5 g)

- Węglowodany (43 g)

- Białko (50 g)

- Sól (0,2 g)

- L-leucyna (2600 mg)

- L- walina (1760 mg)

- L-izoleucyna (1580 mg)

- Kreatyna (czysta z 3 form – w ilości 6300 mg)

- Kolagen hydrolizowany (5000 mg)

- Tauryna (4000 mg)

- Fitosterole (190 mg)

- Witamina B1 (0,35 mg)

- Witamina B2 (0,45 mg)

- Niacyna (4,4 mg)

- Witamina B6 (0,4 mg)

- Foliany (110 μg)

- Witamina E (3,3 mg)

- Witamina C (24 mg)

- Witamina B12 (0,8 μg)

- Biotyna (15 μg)

- Kwas pantotenowy (3 mg).


Jak widać, mieszanka jest bardzo zróżnicowana, a zatem działa z naprawdę dużą mocą. Warto wymienić kilka najbardziej cennych produktów i zwrócić uwagę na ich działanie. Na przykład białko przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej, kreatyna zwiększa wydolność fizyczną podczas krótkich, a intensywnych ćwiczeń fizycznych, które wykonujemy w seriach, natomiast aminokwasy BCAA (o rozgałęzionych łańcuchach bocznych) wspierają organizm właśnie w budowaniu mocnej, zdrowej masy mięśniowej. Przyczyniają się też do zmniejszenia zmęczenia po treningach. Warto także zwrócić uwagę między innymi na fitosterole oraz liczne witaminy, zawarte w produkcie Mass ATTACK, które (jak witamina B12) na przykład zmniejszają znużenie. Stosując produkt Mass ATTACK można zatem wspomóc organizm w szybszej regeneracji, spalaniu tkanki tłuszczowej oraz przede wszystkim we wzrośnie masy mięśniowej.


Jeśli zaś chodzi o plan dietetyczny, każdy kupujący może liczyć na pomoc zespołu ekspertów, którzy służą swoim doświadczeniem i radą, opracowując indywidualny plan dietetyczny na 30-dni dla wszystkich klientów. Plan opracowywany jest na podstawie szczegółowej ankiety, dzięki czemu jest idealnie dostosowany do potrzeb i możliwości konkretnego człowieka. Kupując Mass ATTACK, zyskuje się także poradnik treningowy uwzględniający wszystkie istotne elementy treningu służącego rozbudowie masy mięśniowej. Wszystko to sprawiło, że Mass ATTACK nie mógł nie trafić na pierwsze miejsce naszego zestawienia.


2. Jumbo – czyli miejsce drugie

Tym co wyróżnia produkt Jumbo jest niewątpliwie niezwykle niska cena, w porównaniu do wspaniałej jakości, jaką się zyskuje w czasie suplementacji. Gainer Jumbo zasługuje na oklaski, jako że wyróżnia się wysoką zawartością białka, aż 5 rodzajami kreatyny, dodanej dla lepszego efektu anabolicznego oraz doskonałej jakości węglowodanami, które posiadają przy tym różny czas wchłaniania. To świetny gainer, który nie ma szkodliwych dodatków, w postaci na przykład substancji słodzących. Ma za to świetny skład, który sprawia, że przyczynia się do wzrostu masy mięśniowej oraz jej rozwoju.


Dla szerszego opisania całego produktu, warto nieco pogłębić te informacje. W produkcie Jumbo znajdziemy:

- białka serwatki, uznawane za białka kompletne, dzięki dostarczaniu wszystkich niezbędnych aminokwasów, w tym 9 potrzebnych do życia (Histydyna, Izoleucyna, Leucyna, Lizyna, Metionina, Fenyloalanina, Treonina, Tryptofan, Walina)

- 6-CARB, czyli mieszankę węglowodanów, w tym między innymi Palatynoza i Waxy maize

- mieszankę kreatynową CREA-BOMB, która przyczynia się do zwiększenia wydajności oraz efektywności codziennego treningu (zwłaszcza, gdy jest on krótkotrwały, ale intensywny)

- dodatkowe aminokwasy

- magnez

- BioPerine, czyli opatentowany ekstrakt z pieprzu czarnego.

Produkt powinien być spożywany zarówno w dni treningowe, jak i dni bez treningu. Polecany jest wszystkim, którzy chcą zbudować zdrowo swoją masę mięśniową. Jest tak dobry, że znalazł się na drugim miejscu naszego zestawienia.


3. Mutant Mass – czyli ostatni na podium

Mutant Mass to gainer, który znalazł się na trzecim miejscu naszego zestawienia najlepszych produktów na masę mięśniową. To produkt już wręcz kultowy, który używany jest przez wielu sportowców i osoby aktywne fizycznie – poleca go mnóstwo ludzi. Trafił na trzecie miejsce naszego rankingu, ponieważ wyróżnia się skutecznością, płynącą z unikalnego składu. Łączy wysoką jakość z niską ceną, a jego główną zaletą jest aż 10 różnych rodzajów białek, które w nim znajdziemy.


To:

- miks izolatu białek serwatki WPI, cechujących się szybkim czasem wchłaniania

- koncentrat białek serwatki WPC, o czasie wchłaniania wynoszącym około 4 godziny

- formy kazeinowe - kazeinian wapnia

- MPC - koncentrat białek mlecznych

- kazeina micelarna

- białka jaja kurzego, w tym izolat z żółtka.


Warto zwrócić uwagę, że są to białka o różnym czasie wchłaniania – od tych, które wchłaniają się bardzo szybko, do tych, które przyswajają się wolno, nawet 8-12 godzin. Ponadto w składzie Mutant Mass znajdziemy wiele doskonałych węglowodanów – również o różnym czasie wchłaniania. To węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, co jest bardzo ważne. Wspomagają one procesy anabolizmu w ciele. Mutant Mass to gainer dla wszystkich tych, którzy chcą widzieć efekty swoich działań szybko – znakomite wspomaganie przy niewielkim wydatku finansowym.


4. Mass Freak – zaszczytne miejsce czwarte

Mass Freak znalazł się może poza podium, jednak nie ujmuje mu to wcale wartości – należy zwrócić uwagę, że i tak został wyróżniony spośród innych tego typu produktów, które w ogóle nie trafiły do naszego zestawienia. Jest to gainer niezwykle mocny i kompletny, złożony z 60 gramów wysokiej jakości białka (o różnym czasie wchłaniania), węglowodanów (także o różnym czasie wchłaniania) i zdrowych tłuszczy. Można w nim znaleźć 20 gramów aminokwasów BCAA, 10 gramów glutaminy, mieszankę Anabolic Hormone Stimulator Complex (Kompleks Stymulatorów hormonów Anabolicznych), Nutrient Delivery & Storage Complex (Kompleks Dostarczania i Przechowywania Składników Odżywczych) oraz dwie pełne porcje GREENS.


To niezwykle silny gainer, o skomplikowanym składzie, w którym znalazły się także i witaminy oraz minerały. Z uwagi na jego siłę działania, oddziaływanie na ciało człowieka, wspomaganie budowy mięśni i przy tym liczną grupę zadowolonych klientów, Mass Freak nie mógł się znaleźć niżej niż na czwartym miejscu naszego zestawienia.


5. Serious Mass – miejsce piąte

Na zakończeniu naszego zestawienia polecamy Serious Mass – gainer, który umieściliśmy na miejscu piątym. Serious Mass to świetny produkt, wspomagający zwiększanie masy oraz siły mięśni. W każdej porcji dostarcza 1250 kalorii – w tym 50 gramów wysokiej jakości białka, które jest podstawowym budulcem tkanki mięśniowej. Serious Mass to również 250 gramów węglowodanów, kreatyna, glutamina, a także 25 witamin i minerałów w składzie. Produkt został wyróżniony, ponieważ rzadko się zdarza, żeby jakiś gainer miał tak wiele składników – zapewniających mu wysoką skuteczność. Wspomaga przyrost masy, regenerację po treningu i dostarcza energii.


Ale niezwykle istotną informacją jest również i to, że jako jedna z nielicznych odżywek dla sportowców, jakie można nabyć na rynku, Serious Mass może stanowić zamiennik posiłkowy dla brakującego posiłku. Na to warto zwrócić szczególną uwagę. Wszystkie te zalety spowodowały, że gainer znalazł się w naszym rankingu – co prawda na ostatnim, piątym miejscu, ale to nadal wielkie wyróżnienie.


6. Ranking gainerów – podsumowanie

Gainery stanowią nieocenione wsparcie w procesie realizacji marzeń o atrakcyjniejszej sylwetce – potrafią wyraźnie pomóc w osiągnięciu większej masy mięśniowej. Spośród licznych produktów tego typu, które można znaleźć na rynku, wymieniliśmy pięć najlepszych, które szczególnie warte są zakupu i suplementacji. Najlepszy z najlepszych okazał się Mass ATTACK i jako zwycięzca jest szczególnie warty polecenia. Jeśli jednak ktoś z jakichś powodów zastanawia się na innymi opcjami, albo już ma któryś z pozostałych gainerów, z pewnością również będzie z ich działania bardzo zadowolony.


Warto śledzić kolejne rankingi tego typu – z uwagi bowiem na fakt, że systematycznie na rynku pojawiają się nowe produkty, które mogą być lepszej lub gorszej jakości, rankingi mogą się zmieniać. Warto dbać o to, by szukać tych możliwie najbardziej aktualnych – jak ten.


Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów.

Gainer – ranking najlepszych Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane