Budowa beztłuszczowej masy mięśniowej wymaga wielu poświęceń – podejmowania regularnych treningów i stosowania zbilansowanej diety. Pomocne mogą okazać się także odpowiednie suplementy diety. Skutecznym i jednocześnie bezpiecznym suplementem wspomagającym proces budowy suchej tkanki mięsniowej jest HMB Olimp, czyli beta-hydroksy-beta-metylomaślan, który jest metabolitem jednego z najważniejszych aminokwasów rozgałęzionych BCAA – leucyny.

 

SPIS TREŚCI:

1. HMB Olimp – co to takiego?

2. HMB Olimp – właściwości

3. HMB Olimp – u kogo się sprawdzi?

4. HMB Olimp – dawkowanie  i zasady bezpieczeństwa1. HMB Olimp – co to takiego?

HMB Olimp w znaczny sposób wpływa na przyrost masy mięśniowej, wspomaga działania zmierzające do uzyskania wymarzonej rzeźby, a także wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. Ponadto suplementacja HMB Olimp w znaczny sposób przyspiesza regenerację mięśni, zapobiega ich rozpadowi i wspomaga ich rozbudowę. HMB Olimp to preparat, który wymaga stosowania go w połączeniu z regularnymi treningami i zbilansowaną dietą. Tylko wtedy zapewni optymalne efekty.


Beta-hydroksy-beta-metylomaślan to metabolit, czyli końcowy produkt przemiany aminokwasu rozgałęzionego BCAA – leucyny. W wyniku przeprowadzonych badań udowodniono, że HMB skutecznie oddziałuje na zahamowanie rozpadu tkanki mięśniowej, wspiera jej rozbudowę, zmniejsza poziom cholesterolu we krwi, a także pomaga w redukowaniu ilość tkanki tłuszczowej w organizmie.


2. HMB Olimp – właściwości

HMB Olimp to wysokiej jakości, skuteczny produkt przeznaczony głównie dla sportowców oraz osób aktywnych fizycznie, w szczególności tych, których treningi są ukierunkowane na budowę masy mięśniowej Ogólnie rzecz ujmując, HMB to związek zaliczany do grupy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. HMB jest obecny także w pożywieniu, choć są to ilości śladowe i niewystarczające, by zapewnić optymalne efekty. Ponadto składnik ten może być wytwarzany w organizmie człowieka na skutek przemian leucyny.


HMB w organizmie człowieka to substancja ochronna, która wspomaga wysiłek fizyczny. HMB Olimp to suplement diety, który w znaczny sposób ogranicza rozpad białek mięśniowych, wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, obniża poziom cholesterolu – śmiało można więc stwierdzić, że zapewnia wiele zauważanych i wymiernych efektów. Nietrudno zauważyć, że zapotrzebowanie na HMB może wzrastać w znaczny sposób w sytuacji wzmożonego wysiłku fizycznego.


Suplement HMB Olimp jest stosowany przede wszystkim w celu ułatwienia oraz przyspieszenia adaptacji wysiłkowej – mowa tu przede wszystkim o rozwoju masy, siły i wytrzymałości mięśniowej w przypadku sportowców oraz osób aktywnych fizycznie, zarówno zawodowców, jak i trenujących rekreacyjnie. 


3. HMB Olimp – u kogo się sprawdzi?

Preparat skierowany jest przede wszystkim do osób, które dążą do trwałego i efektywnego przyrostu mięśni. HMB Olimp sprawdza się w przypadku sportowców oraz osób intensywnie ćwiczących. Skutecznie przyspiesza regenerację potreningową. Suplement HMB Olimp powinny ponadto stosować osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z siłownią i potrzebują realnego wsparcie w procesie kształtowania sylwetki.


4. HMB Olimp – dawkowanie i zasady bezpieczeństwa

Optymalna dawka suplementu HMB Olimp to 1–3 g dziennie. Należy jednak pamiętać, że według zaleceń producenta wskazaną ilość należy zażywać w dwóch lub trzech dawkach. W przypadku HMB Olimp porcja powinna składać się z 1–2 kapsułek. Suplement należy stosować w dni treningowe, a także te przeznaczone na regenerację. W dni treningowe pierwszą dawkę najlepiej stosować przed śniadaniem, drugą przed treningiem, a trzecią po nim. W dni nietreningowe należy stosować 2 dawki HMB Olimp przed śniadaniem oraz po kolacji.


Suplement może być stosowany zarówno przez mężczyzn, jak kobiety, nie powinny go jednak stosować kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Ostrożność powinny zachować także osoby chore przewlekle, zwłaszcza cierpiące na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze oraz dolegliwości sercowo-naczyniowe. W ich przypadku przed rozpoczęciem suplementacji należy skonsultować się z lekarzem.


Warto pamiętać, że skuteczność HMB Olimp zwiększa się w przypadku łączenia produktu z preparatami kreatynowymi – jak wykazały badania naukowe, stosowanie obu substancji jednocześnie przyczynia się do szybszego i efektywniejszego przyrostu masy mięśniowej. Należy bezwzględnie przestrzegać dawkowania zalecanego przez producenta. Nie należy samodzielnie modyfikować liczby stosowanych porcji.

HMB Olimp – skuteczna pomoc w rozbudowie masy mięśniowej Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane