W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi na znaczne niedobory magnezu. Dotyczy to między innymi osób trenujących, ale także innych osób, które z różnych względów nie dostarczają odpowiedniej ilości tego pierwiastka, albo tracą go zbyt łatwo. Suplement diety MagMax B6 jest rozwiązaniem dla wszystkich osób, które mogą mieć problemy z odpowiednią podażą magnezu. Jest to suplement diety oparty na cytrynianie magnezu, czyli skutecznej i dobrze wchłanialnej formie tego pierwiastka.


SPIS TREŚCI:

1. Czy potrzebuję suplementacji MagMax B6?

2. Objawy niedoborów magnezu

3. MagMax B6 – zastosowanie cytrynianu magnezu

4. Jak prawidłowo stosować suplement MagMax B6?1. Czy potrzebuję suplementacji MagMax B6?

Jeszcze do niedawna problemy z odpowiednią podażą magnezu nie były często spotykane. Współczesny świat zmienił jednak taki stan rzeczy. Stosowanie nawozów sztucznych w uprawach sprawiło, że magnez został w dużej mierze wyparty z produktów rolnych przez potas (antagonizm kationowy). Problemem jest także wysoki stopień przetworzenia żywności, którego efektem jest usuwanie wielu ważnych składników pokarmowych z jedzenia, w tym właśnie magnezu. Dlatego w dzisiejszych czasach wiele osób jest zagrożonych niedoborami magnezu. Jeśli istnieje więc podejrzenie, że z dietą możemy nie dostarczać odpowiedniej ilości tego składnika, warto sięgać po suplement diety MagMax B6.


Na suplement diety MagMax B6 powinni zdecydować się sportowcy, i to nie tylko osoby trenujące w sposób wyczynowy, ale także te, które trenują mniej intensywnie. Problemy z magnezem mogą być spowodowane przede wszystkim poważnym obciążeniem organizmu, np. w trakcie wysiłku fizycznego, gdyż pierwiastek ten jest tracony jest z potem. Magnez zawarty w suplemencie MagMax B6 wpływa na odpowiednią pracę mięśni.


Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do zachodzenia procesów myślowych w mózgu człowieka, bierze udział np. w procesie zapamiętywania. Pomaga także w radzeniu sobie ze stresem oraz w prawidłowej regeneracji po wysiłku intelektualnym. Dlatego po preparat MagMax B6 powinny sięgać osoby żyjące w stresie, żyjące bardzo intensywnie, narzekające na problemy z pamięcią. Klasycznym przykładem użytkowników suplementu diety MagMax B6 są studenci, którzy sięgają po niego w trakcie przygotowań do egzaminów.


2. Objawy niedoborów magnezu

Powyższe przykłady to sytuacje, w których magnez potrzebny jest bardziej profilaktycznie. Niestety we współczesnym świecie może pojawić się także poważny niedobór magnezu, który będzie skutkować występowaniem mniej lub bardziej uciążliwych objawów. Jeśli ktoś odczuwa rozdrażnienie lub łatwo wpada w skrajne emocje, odczuwa niepokój i lęk, może to być spowodowane brakiem równowagi elektrolitycznej. Magnez ma duży wpływ na równowagę psychiczną człowieka, a zaburzenia jego poziomu wpływają na codzienne funkcjonowanie.


Często występującym problemem u osób z nieprawidłową ilością magnezu jest drżenie mięśni. Zazwyczaj jest to widoczne w przypadku powiek, kiedy drży jedna powieka lub obie równocześnie. Co więcej, u sportowców, u których zazwyczaj po treningu pojawia się niedobór magnezu, mogą występować silne, niekontrolowane skurcze mięśni, zwłaszcza mięśni łydki. Jest to bardzo poważna i bolesna przypadłość. Co gorsza, takie skurcze mogą występować nie tylko w trakcie treningu. Potężny ból wywołany skurczem może pojawić się nawet podczas snu.


U niektórych osób z niedoborem magnezu pojawiają się również problemy związane z prawidłowym działaniem receptorów czuciowych. Może wtedy dojść do rozwinięcia się syndromu niespokojnych nóg, który objawia się drętwieniem i mrowieniem kończyn. Odpowiednia suplementacja z pomocą MagMAX B6 może skutecznie wpłynąć na ograniczenie tego problemu.


3. MagMax B6 – zastosowanie cytrynianu magnezu

Cytrynian magnezu zawarty w suplemencie diety MagMax B6 to sól magnezowa. Jest on wykorzystywany zamiast tradycyjnie używanego tlenku magnezu, który jest substancją słabo wchłanialną. Warto zaznaczyć, że cytrynian magnezu wykorzystywany w MagMax B6 to substancja o wysokiej biodostępności, dzięki czemu jej wykorzystanie w organizmie jest dużo łatwiejsze i przebiega sprawniej.


4. Jak prawidłowo stosować suplement MagMax B6?

Według zaleceń producenta należy przyjmować jedną tabletkę MagMax B6 dziennie zaraz po posiłku. Jeśli niedobór magnezu jest zauważalny, dawkę można zwiększyć do dwóch tabletek na dobę, zażywanych po dowolnych dwóch posiłkach w ciągu dnia. Nie należy przekraczać dawki zalecanej przez producenta. Należy również pamiętać, że suplement nie jest zamiennikiem zdrowej, zbilansowanej diety. Stanowi jedynie jej uzupełnienie.

MagMax B6 – wskazania, dawkowanie, efekty Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane