Z roku na rok stale rośnie zainteresowanie zdrowym stylem życia i regularnym treningiem – siłownie, kluby fitness i otwarte parki do ćwiczeń przeżywają oblężenie. I to bardzo cieszy, gdyż nie ma lepszego sposobu na profilaktykę zdrowotną niż regularna aktywność fizyczna. Jeśli ty także należysz do poszerzającego się grona osób aktywnych na co dzień, dobrze jest zadbać o to, aby wykorzystać absolutnie każdą minutę poświęconą na trening. Chodzi o stworzenie optymalnych warunków do pracy mięśni, ale także ich powysiłkowej regeneracji. Tylko to zapewni ukształtowanie pięknej sylwetki i zapobiegnie przetrenowaniu. Sięgnij zatem po aminokwasy rozgałęzione BCAA, które są podstawowym suplementem w sporcie, zarówno tym zawodowym, jak i amatorskim. My podpowiemy ci, które z preparatów dostępnych na rynku są godne uwagi.


SPIS TREŚCI:

1. Jakie korzyści przynosi suplementacja BCAA?

2. Ranking najlepszych preparatów zawierających BCAA – rok 2017

3. Kto powinien sięgnąć po BCAA?1. Jakie korzyści przynosi suplementacja BCAA?
Aby zrozumieć, dlaczego warto włączyć BCAA do codziennej suplementacji, warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę są te aminokwasy. Oczywistym jest, że dostarczenie wraz z dietą odpowiednich ilości białka uważane jest za konieczne w redukcji tkanki tłuszczowej – to dlatego odchudzające diety wysokobiałkowe cieszą się tak dużym powodzeniem. Równie oczywista jest rola białka w zapewnieniu intensywnej pracy mięśni na treningu. Okazuje się jednak, że poza ilością białka liczy się także jego jakość. I tu pojawia się pojęcie aminokwasów egzogennych – są to aminokwasy rozgałęzione, które nie są syntetyzowane w organizmie. Konieczne jest zatem dostarczenie w diecie ich odpowiedniej ilości. Dla osób trenujących zapotrzebowanie na ten składnik jest znacznie większe. W związku z tym, że dieta nie zawsze jest w stanie mu sprostać, pojawia się potrzeba sięgnięcia po suplementy.


Walina, leucyna oraz izoleucyna to substancje czynne wspomagające funkcjonowanie układu nerwowego oraz mięśniowego podczas treningu. Jako aminokwasy stanowiące niemal 35% masy mięśniowej działają zarówno anabolicznie – wspomagając rozbudowę mięśni, jak i antykatabolicznie – ograniczając rozpad białek mięśniowych podczas treningu. Umożliwiają także pozyskiwanie z nich energii w stanach deficytu glikogenu. Trudno zatem wyobrazić sobie bez nich jakikolwiek trening o dowolnej intensywności. Jak jednak odnaleźć się wśród ogromnej ilości preparatów zawierających BCAA? Na co zwrócić uwagę? Czy jedynie na zawartość BCAA w porcji produktu? A co z ich przyswajalnością oaz dodatkiem innych substancji aktywnych? Oto najlepsza piątka suplementów zawierających BCAA.


2. Ranking najlepszych preparatów zawierających BCAA – rok 2017
Miejsce 1 – Rocket BCAA
Miejsce 2 – AMINOx
Miejsce 3 – Xtend SciVation
Miejsce 4 – BCAA 3:1:2 MusclePharm
Miejsce 5 – BCAA Optimum Nutrition


Rocket BCAA
Rocket BCAA to suplement zawierający aminokwasy rozgałęzione, który okazuje się być absolutnie bezkonkurencyjny. O jego wyjątkowości świadczy fakt, iż standardowo spotykany w tego typu suplementach skład aminokwasowy został wzbogacony o cenne substancje aktywne. Mowa o l-glicynie wchodzącej w skład białek mięśniowych, które wpływają korzystnie na syntezę hormonu wzrostu oraz zmniejszają powstawanie kwasu mlekowego w mięśniach. Rocket BCAA zawiera jeszcze jeden aminokwas – taurynę, która w połączeniu z BCAA minimalizuje pojawienie się opóźnionej bolesności mięśniowej. Kolejnym cennym składnikiem jest standaryzowany ekstrakt różeńca – doskonałego adaptogenu o wysokim potencjale antoksydacyjnym.Tak świetny skład, który dostarcza aż 10 g BCAA w porcji, zapewnia osiągnięcie świetnych wyników na treningu. Umożliwia wzrost syntezy białek mięśniowych nawet o 15% oraz rozwój siły i dynamiki mięśni. Sprawdzona formuła, dogłębnie przebadany skład oraz doskonała bioprzyswajalność preparatu Rocket BCAA to gwarancja szybko zauważalnych efektów suplementacji.AMINOx
AMINOx to preparat dostarczający 10 g aminokwasów rozgałęzionych BCAA w jednej porcji, co zapewnia wystarczającą podaż BCAA dla osoby regularnie uprawiającej sport. Ale to nie wszystko, gdyż suplement ten jest wzbogacony o kolejne aminokwasy – alaninę, cytrulinę oraz taurynę. Alanina wspomaga utrzymanie fizjologicznego pH w mięśniach, co wpływa bezpośrednio na wytrzymałości mięśni podczas wysiłku oraz lepsze wykorzystanie siły. Z kolei cytrulina wskazana jest podczas stosowania wysokobiałkowej diety – wspomaga usuwanie amoniaku z organizmu. Natomiast tauryna to aminokwas niebiałkowy, który może wspomagać utratę tkanki tłuszczowej oraz wzmacniać antykataboliczne działanie aminokwasów BCAA. Preparat wzbogacony jest także o witaminę B6 i witaminę D.


Xtend SciVation
Suplement Xtend to preparat, który dostarcza 7 g BCAA w optymalnych proporcjach 2:1:1. Skład suplementu wzbogacony jest o 1 g cytruliny w porcji. Lepszą pracę mięśni zapewnia także dodatek cennych mikroelementów. Witaminy B6 wspomaga pracę układu nerwowego oraz pobudza metabolizm, zapewniając odpowiedni poziom energii. Potas i sód dbają o właściwą kurczliwość mięśni i regularną pracę serca. Aminokwasy rozgałęzione Xtend nie zawierają dodatku cukru ani syntetycznych wypełniaczy i są dostępne w wielu przepysznych wariantach smakowych.


BCAA 3:1:2 MusclePharm
Suplement z aminokwasami rozgałęzionymi BCAA 3:1:2 to opatentowana formuła zapewniająca doskonałą przyswajalność składników. Dzięki temu przyjęcie suplementu w okresie okołotreningowym przyniesie natychmiastowy efekt – a o to właśnie chodzi w suplementacji dla sportowców. Suplement marki MusclePharm zawiera leucynę, izoleucynę i walinę, których proporcje wynoszą 3:1:2. Zapewnia to doskonałą regenerację, a w konsekwencji szybki wzrost masy mięśniowej. Dodatek kwasu jabłkowego warunkuje lepsze zaopatrzenie organizmu w substraty energetyczne w hipoksyjnej fazie wysiłku.

Uzupełnienie formuły suplementu w spirulinę dostarcza innych aminokwasów, takich jak cysteina i tryptofan oraz cennych przeciwutleniaczy, zaś lecytyna sojowa wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego.


BCAA Optimum Nutrition
Suplement BCAA marki Optimum Nutrition dostarcza 10 g aminokwasów rozgałęzionych w jednej dawce. Produkt jest dostępny w postaci wygodnych do stosowania tabletek. Skład preparatu został wzbogacony o magnez, który stanowi dla każdego sportowca ważny mikroelement. Wpływa on korzystnie na pracę mięśni i serca, a także układu nerwowego.


3. Kto powinien sięgnąć po BCAA?
Aminokwasy rozgałęzione to suplement, który powinna stosować każda osoba uprawiająca sport. I nie ma tu znaczenia częstotliwość treningów, ich intensywność czy rodzaj wysiłku. Aminokwasy rozgałęzione, kojarzone główne z intensywnym wysiłkiem siłowym, powinny być w rzeczywistości stosowane także przez amatorów treningów wytrzymałościowych oraz przez osoby uprawiające sport amatorsko. Każdy wysiłek generuje mikrouszkodzenia mięśni, które potem muszą być naprawione w procesie regeneracji. Obok działania ochronnego na białka mięśniowe podczas treningu jest to najważniejsza rola BCAA. Za regularną suplementacją BCAA, zarówno w dni treningowe, jak i wolne od treningu, przemawiają wysokie zapotrzebowanie i trudności napotykane podczas właściwego komponowania diety.


Ranking został przygotowany na podstawie najlepiej sprzedających się produktów.

Najlepsze BCAA – zobacz ranking suplementów Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane