Suplementy czy odżywki dla sportowców to ogromnie popularne produkty, po które sięga coraz więcej osób. Nic dziwnego, są skuteczną pomocą podczas ćwiczeń. Zależnie od rodzaju pomagają w osiągnięciu najlepszych rezultatów, czyli masy, rzeźby, dodatkowej energii czy nawet spadku kilogramów.  


SPIS TREŚCI:

1. Najlepszy wybór 

2. Odżywki i ich rodzaje 

3. Suplementy dostosowane do potrzeb

4. Efektywny trening każdego dnia1. Najlepszy wybór
Oczywiście zanim zdecydujemy się na tego rodzaju suplementację, trzeba zapoznać się z tematem, poznać zalety i wady tego rozwiązania oraz dobrać odpowiedni rodzaj odżywki. Należy pamiętać przede wszystkim o wybraniu sprawdzonego sklepu z suplementami, w którym znajdują się wyłącznie bezpieczne produkty, a także o tym, aby przestrzegać zalecanych dawek. Pamiętajmy, że wszystko w nadmiarze może przynieść odwrotny do zamierzonego efekt!


2. Odżywki i ich rodzaje
Pierwszym krokiem jest oczywiście zapoznanie się z dostępnymi na rynku rodzajami odżywek. Można podzielić je zasadniczo na trzy grupy. Odżywki białkowe, jak sama nazwa wskazuje, to niemal wyłącznie białka. W takim produkcie znajdziemy białka pochodzące z serwatki czy jajek, a ich ilość osiąga blisko 100% składu. To solidna dawka budulca naszych mięśni, która pomoże nam zwiększyć ich objętość.


Innym rodzajem odżywek są węglowodanowe, w których większość stanowią cukry. To solidna porcja energii, która pomoże nam w codziennych treningach, a także zapewni lepszą regenerację organizmu już po ćwiczeniach.


Trzecią grupę suplementów dla aktywnych stanowią mieszanki – to połączenie białek i węglowodanów. Tego typu produkty to gainery lub bulki.


3. Suplementy dostosowane do potrzeb
Przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów trzeba wiedzieć, że nie powinniśmy decydować się na wybór pierwszego lepszego produktu ze sklepu z odżywkami. Kluczem do sukcesu jest mądra, przemyślana decyzja. W tym celu warto zasięgnąć opinii osób znających się na tym temacie, na przykład pracowników sklepu, w którym chcemy się zaopatrzyć.


Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jakiego efektu oczekujemy. Jeśli ćwiczymy intensywnie, nasze zapotrzebowanie kaloryczne znacznie rośnie – w takim przypadku warto sięgać po dodatkowe węglowodany w odżywkach. To ważne, aby mieć to pod kontrolą, ponieważ deficyt kaloryczny przyniesie zupełnie odwrotny do zamierzonego skutek. Podobnie jest z białkami. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że zapotrzebowanie na białko u osób aktywnych wynosi około 2 g na kilogram masy ciała. Niełatwo osiągnąć taką ilość codzienną dietą, szczególnie jeśli nie mamy czasu na sumienne przygotowywanie posiłków. Odżywki to smaczna alternatywa, która pomoże nam dostarczyć do organizmu odpowiedniej ilości białka. Pamiętajmy, aby kontrolować, ile mniej więcej przyjmujemy białka w pożywieniu i do tej ilości dobrać odpowiednią dawkę odżywek.


Ciekawym rozwiązaniem może być stosowanie odżywek mieszanych – w ten sposób jednocześnie dostarczymy sobie odpowiedniej ilości białka, a także węglowodanów, które są doskonałym źródłem energii.


4. Efektywny trening każdego dnia
Podsumowując, odżywki to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych. Są dostosowane do potrzeb organizmu, dlatego skutecznie zwiększają efektywność i pozwalają na szybsze osiąganie efektów. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest aktywność fizyczna i dieta, a suplementy są pomocą, a nie cudownym środkiem, który zrobi sylwetkę za nas.

Najważniejsze informacje o odżywkach dla aktywnych Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane