Mianem anabolizmu mięśniowego określa się reakcje chemiczne, które charakteryzują się wykorzystaniem niskoenergetycznych substratów do produkcji związków odznaczających się dużymi pokładami energii. Typowym efektem procesów anabolicznych jest przede wszystkim nasilenie wzrostu tkankowego. Przeciwieństwem jest z kolei katabolizm, który prowadzi do zupełnie odwrotnych rezultatów. Warto też dodać, że nasilenie katabolizmu powoduje ograniczenie procesów wzrostowych. Przyczyną może być brak zbilansowanej diety, nadmierny wysiłek fizyczny, stres czy niedostateczna ilość czasu na regenerację naszego organizmu.


SPIS TREŚCI:
1. Jak objawia się anabolizm i w jaki sposób go wspierać
2. Kreatyna – proenergetyczny anabolik
3. Jakie odżywki kreatynowe warto stosować
4. Kiedy warto stosować Rocket Creatine
5. Co wspiera działanie kretyny
6. Podsumowanie1. Jak objawia się anabolizm i w jaki sposób go wspierać
Oczywiście rozwój masy mięśniowej stanowi jeden z przykładów anabolizmu. Pomimo prawidłowego odżywiania i spersonalizowanego planu treningowego, niejednokrotnie nasze mięśnie mogą ulegać nie tylko stagnacji, lecz i degradacji. W tym celu ważne jest, by nasilić produkcję energii w naszym ustroju, której podstawową jednostką jest adenozynotrójfosforan, czyli ATP. Dlatego też wiele osób ćwiczących, bez względu na swój staż oraz cel treningowy, sięga po suplementy diety.


2. Kreatyna – proenergetyczny anabolik
Jednym z najlepszych anabolików jest kreatyna, związek stricte proenergetyczny, który jest syntezowany w mięśniach. Dzięki kreatynie nasz ustrój wzmaga syntezę wspomnianego ATP, co prowadzi do zwiększenia jego ogólnej ilości w organizmie. Im więcej ATP w naszym metabolizmie, tym większe pokłady energetyczne do wykorzystania. Niemniej jednak ilość produkowanego przez organizm adenozynotrójfosforanu jest zbyt mała, by pokryć całkowite zapotrzebowanie w trakcie intensywnych treningów. Dlatego też dodatkowa suplementacja kreatyną przynosi wiele pozytywnych rezultatów.


3. Jakie odżywki kreatynowe warto stosować?
Przykładem odżywki kreatynowej jest Rocket Creatine, suplement diety wykorzystujący w swoim składzie jedną z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych form tego anabolika. Mowa tu o konglomeracie kreatyny z cząsteczką wody, czyli monohydracie. Wieloletnie badania oraz masa analiz pozwoliła udowodnić realny wpływ monohydratu kreatyny na rozwój masy mięśniowej. Rocket Creatine jest odżywką charakteryzującą się świetną rozpuszczalnością oraz przyjemnym smakiem, co jest uwarunkowane użyciem najnowszych technologii produkcyjnych oraz wykorzystaniem nieskazitelnie czystych składników o najwyższej jakości farmaceutycznej.


4. Kiedy warto stosować Rocket Creatine
Producenci odżywki, czyli firma Rocket Nutrition, przygotowali swój suplement z myślą o wszystkich miłośnikach zdrowego stylu życia. Uniwersalne działanie kreatyny może być wykorzystywane do osiągnięcia rozmaitych celów, a także stanowić wsparcie dla różnego modelu diet i treningów.


Chcąc doprecyzować tę kwestię:

– kreatyna jest polecana osobom w okresie rozbudowy aktualnej masy mięśniowej, gdyż zwiększona ilość produkowanego ATP pozwoli na łatwiejszą syntezę nowych włókien mięśniowych;


– monohydrat stanowi bardzo dobry sposób na pokrycie strat energetycznych u osób w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej i odchudzania, co stanowi jeden z elementów przeciwdziałania katabolizmowi mięśniowemu;


– Rocket Creatine to suplement prowadzący do realnego wzrostu siły, gdyż zwiększenie całkowitej ilości energii naszego ustroju pozwoli na trening z wykorzystaniem większego ciężaru maksymalnego;


– odżywka znajduje świetne zastosowanie podczas wysiłku dynamicznego i wytrzymałościowego, co pozwala na uzyskanie większej odporności na długotrwałe obciążenie.


5. Co wspiera działanie kreatyny
W Rocket Creatine odnajdziemy też niezwykle cenny dodatek, który stanowi świetny katalizator działania obecnego monohydratu. Mowa tu o taurynie, aminokwasie będącym związkiem przyczyniającym się do nasilenia metabolizmu komórkowego. Poprawa przemiany materii na tak podstawowym poziomie pozwala wspomóc działanie całego organizmu. Niemniej jednak działanie tauryny jest najlepiej zauważalne w dwóch aspektach. Pierwszym jest poprawa przyswajalności i transportu kreatyny, co zwiększa wykorzystanie tego anabolika w naszym ustroju. Z kolei drugim jest usprawnienie pracy systemu nerwowego, czego efektem jest znaczne polepszenie koncentracji i skupienia. Co więcej, tauryna skutkuje intensyfikacją przepływu impulsów nerwowych, co powoduje sprawniejszy rozrost mięśnia.


6. Podsumowanie
Jak widać, Rocket Nutrition przygotowała produkt, którego działanie jest niezwykle kompleksowe. To niewątpliwy atut, gdyż odżywka Rocket Creatine może być wykorzystana na każdym etapie naszych treningów oraz do osiągnięcia praktycznie wszystkich możliwych celów. Bez cienia wątpliwości mogę rzec, że stosowanie tego produktu przynosi tylko realne korzyści!

Rocket Creatine – dlaczego zapewnia maksymalny przyrost mięśni Ocena: 4/5 Ilość głosów: 4
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane