Aktywność fizyczna to zdrowie, profilaktyka wielu chorób oraz świetny wygląd i samopoczucie. Regularnie uprawiany sport obliguje jednocześnie do szczególnej troski o organizm – zwłaszcza w zakresie dostarczenia mu niezbędnych składników odżywczych oraz substancji czynnych intensyfikujących podejmowany wysiłek. Rozważne postępowanie dietetyczno-suplementacyjne ma zatem na celu optymalne odżywienie organizmu, zapobieganie niedoborom pokarmowym, a także wspomaganie organizmu w okresach nasilonej aktywności fizycznej. Niezbędnym wsparciem okazują się dedykowane sportowcom suplementy, które powinny cechować się starannie skomponowanym składem, doskonale przyswajalną formułą oraz wysoką jakością. Takie są suplementy Rocket Nutrition – marki, która na pierwszym miejscu stawia sportowców i ich specjalne zapotrzebowanie na określone substancje czynne.


SPIS TREŚCI:

1. Aminokwasy, kreatyna i inne

2. Dlaczego wybrać Rocket Nutrition?

3. Współpraca ze sportowcami gwarancją jakości1. Aminokwasy, kreatyna i inne
Tym, co najczęściej kojarzy nam się z suplementacją sportową, poza złożonymi preparatami witaminowo-mineralnymi, są głównie preparaty dla trenujących siłowo. I rzeczywiście – to amatorzy siłowni szczególnie upodobali sobie preparaty białkowe, węglowodanowe czy kreatynę. Wynika to ze specyfiki podejmowanego przez nich wysiłku. Trening siłowy skoncentrowany jest na intensywnej pracy mięśni obciążonych ciężarami, która prowadzi do powstania mikrouszkodzeń włókien mięśniowych, a następnie ich regeneracji z kompensacyjnym przyrostem masy mięśniowej. Dlatego tak ważne jest dostarczenie zarówno optymalnej ilości białka, a zwłaszcza aminokwasów rozgałęzionych zapewniających optimum anaboliczne, jak i węglowodanów dostarczających energii. Pomocna okaże się także kreatyna, która scala metabolizm węglowodanów i białek, zapewniając odzyskanie puli glikogenu mięśniowego, a także intensyfikując syntezę białek. Właśnie takie działanie można znaleźć w preparatach Rocket Nutrition.


Cztery odżywki tej marki to:
– Rocket BCAA – to produkt dostarczający aminokwasów rozgałęzionych – leucyny, izoleucyny oraz waliny. Jego pozostałe składniki to tauryna, l-glutamina oraz ekstrakt z różeńca górskiego. Taki skład zapewnia pożądany przez sportowców efekt anaboliczny oraz antykataboliczny, dodaje energii oraz powoduje wzrost siły i dynamiki mięśni z jednoczesnym przyrostem ich objętości.


– Rocket Mass – to unikatowa kompozycja szybko przyswajalnych węglowodanów oraz białek, które wspomagają zarówno odbudowę puli glikogenu mięśniowego, jak i syntezę hormonów anabolicznych i nasilone wchłanianie substancji odżywczych przez mięśnie. Efektem jest bardziej intensywny trening oraz przyrost masy mięśniowej.


– Rocket Whey – to wysokiej jakości odżywka białkowa stanowiąca kompozycję koncentratu i izolatu, co zapewnia wysoką zawartość doskonale przyswajalnych aminokwasów, zwłaszcza tych rozgałęzionych. Korzyści płynące z takiej suplementacji są oczywiste – to wzrost siły mięśni, ich potencjału regeneracyjnego oraz tempa przyrostu masy mięśniowej.


– Rocket Creatine – to mikronizowany monohydrat kreatyny, który dzięki odporności na działanie kwasu żołądkowego jest całkowicie przyswajalny i dociera bezpośrednio do mięśni, gdzie zwiększa poziom wysokoenergetycznego ATP, nawadnia komórki mięśniowe, zwiększa siłę i masę mięśniową.


Takie suplementy znajdą zastosowanie jako wsparcie planu treningowego zarówno zawodowego sportowca, jak i osoby uprawiającej sport rekreacyjnie. Co więcej, dedykowane są osobom trenującym nie tylko siłowo, ale także wytrzymałościowo.


2. Dlaczego wybrać Rocket Nutrition?
Rynek suplementów dla sportowców stale się rozrasta, zatem aby dokonać właściwego wyboru, należy zwrócić uwagę na jakość produktu i jego przyswajalność. W przypadku Rocket Nutrition te cechy preparatów determinowane są wykorzystaniem najnowocześniejszych linii produkcyjnych, przeprowadzeniem licznych testów laboratoryjnych oraz wykorzystaniem składników wyłącznie najwyższej jakości. Tak znaczna przyswajalność przekłada się w bezpośredni sposób na skuteczność stosowanych formuł. Błyskawiczne wchłanianie z przewodu pokarmowego i docieranie substancji czynnych wprost do tkanek docelowych oznacza natychmiastowe działanie, co ma szczególne znaczenie w okresie okołotreningowym.


3. Współpraca ze sportowcami gwarancją jakości
Współpraca ekspertów z Rocket Nutrition z najlepszymi zawodnikami oraz osobami związanymi ze światem sportu owocuje powstaniem preparatów odpowiadających na wszystkie potrzeby organizmu sportowca. Trenerzy, zawodnicy, osoby amatorsko uprawiające sport – każdy może doświadczyć skuteczności działania preparatów Rocket Nutrition, podobnie jak każdy może przyczynić się do kształtowania jakości marki. Liczne szkolenia i kursy, w których uczestniczą eksperci Rocket Nutrition oraz stały kontakt ze sportowcami stanowiącymi docelową grupę odbiorców preparatów tej firmy wpływają na dynamiczny rozwój marki i stałe poszukiwanie innowacyjnych technologii.


Wszystkie produkty Rocket Nutrition spełniają restrykcyjne normy jakości oraz są wolne od zanieczyszczeń, a ich wysoka jakość potwierdzona jest licznymi testami.

Rocket Nutrition – suplementy dedykowane amatorom i zawodowym sportowcom Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane