Gdy chcemy zwiększyć masę mięśniową ciała, często nie wystarczy tylko regularny wysiłek fizyczny i zmiana nawyków żywieniowych. Dla wielu osób problemem jest przytycie i mimo spożywania dużych i kalorycznych posiłków waga ciągle stoi w miejscu. Ten błąd popełnia wielu początkujących. Przede wszystkim błędem jest jedzenie bardzo kalorycznych posiłków – będziemy potrzebować dużo wzmożonego wysiłku fizycznego, by to spalić, a chodzi także o budowę struktury mięśni i ich wzrost.


SPIS TREŚCI:
1. Skład i działanie Whey Protein Complex 100%
2. Dawkowanie i cena Whey Protein Complex 100%
3. Whey Protein Complex 100% – krótkie podsumowanie1. Skład i działanie Whey Protein Complex 100%
Podstawowym składnikiem suplementu diety Whey Protein Complex 100% jest białko serwatkowe. W suplemencie występują 2 rodzaje białka serwatkowego: koncentrat białka serwatkowego inaczej WPC oraz izolat białka serwatkowego WPI-CFM. O ile izolat jest ultrafiltrowany i praktycznie nie zwiera innych składników, to WPC może zawierać do 20% węglowodanów i tłuszczów. Białka są podstawowym budulcem tkanki mięśniowej – pozwalają ją powiększać oraz regenerują. Białko dostarcza organizmowi niezbędnych aminokwasów. Ze względu na trwałość efektów działania suplement jest stosowany przez kulturystów i osoby wykonujące ćwiczenia wymagające wzmożonego wysiłku. Oczywiście jak wspomniano wyżej, białko jest tylko elementem szerszego spektrum, na które wpływ mają wspomniana aktywność fizyczna i odpowiednio zbilansowana dieta. Trening siłowy powinien być opracowany przez zawodowego instruktora i dodatkowo wzbogacony o przykładową tabelę żywieniową.


2. Dawkowanie i cena Whey Protein Complex 100%
Powszechna jest opinia, że cena Whey Protein Complex 100% jest adekwatna do jakości produktu. Standardowe opakowanie zawierające 700 g suplementu kosztuje około 60 złotych. Oczywiście wszystko zależy od asortymentu sklepu z odżywkami czy aktualnych promocji, niemniej jednak zakupy w sklepach internetowych czy specjalistycznych portalach internetowych poświęconych aktywności fizycznej prawie zawsze wychodzą taniej. Dodatkową wartością są opinie użytkowników dotyczące efektów działania. Dawka zalecana przez producenta to 3 porcje dziennie po 35 g. Dawkę powinno się rozpuścić w 150–200 ml wody lub mleka. Suplement występuje w 7 smakach, co pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Pierwsza dawka powinna być spożywana rano po przebudzeniu, druga w trakcie dnia pomiędzy posiłkami, a trzecia wieczorem przed zaśnięciem. Zwiększenie dziennego spożycia Whey Protein Complex 100% powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Produkt nie jest także odpowiedni dla dzieci i młodzieży oraz kobiet w ciąży i kobiet karmiących.


3. Whey Protein Complex 100% – krótkie podsumowanie
Suplement zadziała właściwie wtedy, gdy będziemy go stosować jako element większej zmiany naszego trybu życia. By czuć się dobrze w swojej skórze, nie wystarczy pić roztwór z białka w formie instant, ale należy zmienić jeszcze inne elementy – zastosować odpowiednią dietę i prowadzić aktywność fizyczną.

Whey Protein Complex 100% – budowanie masy mięśniowej Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane