Bez wątpienia zawody biegowe na 5 km cieszą się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Ponieważ dystans nie jest długi (na jego pokonanie w zupełności wystarcza 40 min), to z jego pokonaniem nie mają większych trudności nawet początkujący biegacze. Znaczenie ma również fakt, że takie biegi są organizowane w wielu większych miastach Polski, a to oznacza, że zawodnicy nie muszą daleko dojeżdżać. Jeżeli chcesz sprawdzić się na tym dystansie, to poniżej znajdziesz informacje o ciekawych biegach na 5 km organizowanych na terenie różnych miast w Polsce.


SPIS TREŚCI:
1. Bieg Ursynowa w Warszawie
2. Zdobądź Puchar Króla Jana III Sobieskiego, biegnąc w Warszawie
3. Bieg Fair Play we Wrocławiu
4. Terenowa Masakra w Bydgoszczy
5. Bieg Sopockie Lato na Pętli Reja w Sopocie1. Bieg Ursynowa w Warszawie
W 2017 r. Bieg Ursynowa został zorganizowany w Warszawie po raz jedenasty. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród biegaczy, a to dlatego, że podczas zawodów nie brakuje emocji i fantastycznego dopingu. Trasa idealnie nadaje się dla początkujących biegaczy, którzy chcą się sprawdzić, bo liczba zakrętów jest niewielka.


Uczestnicy biorący udział w Biegu Ursynowa mają 45 min na pokonanie trasy o długości 5 km. W 2017 r. dodatkowo zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Masters, odbyły się również Biegi Dziecięce.


Bieg Ursynowa to jedna z ważniejszych imprez biegowych odbywająca się w Warszawie, która przyciąga prawdziwe tłumy. Czy ty miałeś już okazję wystartować w tych zawodach?


2. Zdobądź Puchar Króla Jana III Sobieskiego
Miłośnicy biegowych wyzwań w czasie trwania sezonu często biorą udział w więcej niż jednej imprezie biegowej. W Warszawie obywa się kilka biegów na 5 km w ramach Pucharu Króla Jana III Sobieskiego. Uczestnicy mają do wyboru następujące biegi: Bieg Króla Jana III Sobieskiego, Bieg Wdzięczności, Bieg Królowej Marysieńki, Bieg Wilanowa i Bieg Husarii. Biegacze, którzy wezmą udział w co najmniej trzech biegach, mogą walczyć o Puchar Króla Jana III Sobieskiego.


Organizatorem powyższej imprezy biegowej jest założona w 2014 r. fundacja Action-Life, która wspiera m.in. inicjatywy sportowe i rozwojowe.


3. Bieg Fair Play we Wrocławiu
W 2017 r. po raz piąty biegacze mogą wziąć udział w Biegu Fair Play. Impreza biegowa odbywa się we Wrocławiu, na uczestników czeka trasa o długości 5 km, która biegnie wokół Lasu Osobowickiego. Jeżeli wziąć pod uwagę emocje, doping i ciekawe nagrody czekające na zawodników, to nie powinno dziwić, dlaczego bieg ten cieszy się taką popularnością wśród biegaczy.


Organizatorzy uważają bieg za ukończony, jeżeli zawodnik pokona trasę w 50 min. Jeżeli mieszkasz we Wrocławiu i chcesz wziąć udział w Biegu Fair Play, to powinieneś zainteresować się treningami, które odbywają się na kilka tygodni przed datą biegu. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej poświęconej tej imprezie biegowej.


4. Terenowa Masakra w Bydgoszczy
Miłośników wyzwań nawet na krótkim dystansie z pewnością zainteresuje impreza biegowa pod nazwą Terenowa Masakra. Jak można przeczytać na stronie internetowej organizatora, to bieg „z wieloma zaskakującymi przeszkodami w ekstremalnie trudnym terenie”. Zawodnicy muszą zmierzyć się z zadaniami, które wymagają od nich m.in. wytrzymałości lub współpracy z innymi biegaczami. Przykładowe przeszkody czekające na odważnych to: squash point, kładka i wielka ściana.


Poza imprezą zorganizowaną z myślą o dorosłych biegaczach sprawdzić mogą się również dzieci. Dla nich organizatorzy przygotowali bieg Mini Terenowa. Na wszystkich uczestników co roku czekają również liczne dodatkowe atrakcje.


5. Bieg Sopockie Lato na Pętli Reja
W czerwcu wybierasz się na urlop i masz zamiar spędzić go w Sopocie? Być może zatem skusisz się na wzięcie udziału w imprezie biegowej Sopockie Lato na Pętli Reja. Uczestnicy mają do przebiegnięcia trochę ponad 5 km, bo 5,2 km. Organizatorem biegu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, współorganizatorem The North Event, a honorowym patronem Prezydent Miasta Sopotu.


Wszyscy śmiałkowie biorący udział w tym biegu otrzymają pamiątkowe medale. Organizatorzy przewidują również nagrody rzeczowe dla najlepszych biegaczy.

5 ciekawych biegów na 5 km odbywających się w Polsce Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane