Maraton to wyzwanie. Każdy biegacz wie, że do maratonu trzeba się prawidłowo przygotować. Treningi, dieta, dbanie o wystarczającą ilość snu… By skończyć maraton, potrzeba wielu godzin pracy nad formą i wydolnością organizmu. Mimo że to konkretny wysiłek, to jednak warto podjąć wyzwanie. Dlaczego powinieneś przebiec maraton? Prezentujemy 5 powodów, o których powinieneś przypomnieć sobie zawsze wtedy, gdy zwątpisz w swoje siły i będziesz się zastanawiał, czy warto zawalczyć o sukces.


SPIS TREŚCI:

1. Udowodnij sobie, że potrafisz

2. Przeżyj coś, czego nie doświadczają wszyscy

3. Maraton i nowe znajomości?

4. Biorąc udział w maratonie, możesz pomóc innym

5. Bo apetyt rośnie w miarę jedzenia!1. Udowodnij sobie, że potrafisz

Maraton może być wyzwaniem. Decydując się w nim wystartować, możesz udowodnić sobie, że jesteś w stanie przebiec kilkadziesiąt kilometrów i dotrzeć do mety. Z pewnością nie będzie łatwo – czeka cię co najmniej kilka miesięcy ciężkiej pracy nad formą, ale radość i satysfakcja z przekroczenia mety będzie ogromna – powie ci to każdy biegacz, któremu udało się ukończyć maraton.


Podejmując decyzję o biegu w maratonie, możesz udowodnić sobie, że nie ma takiej rzeczy, która mogłaby cię powstrzymać. Osiągając cel, możesz być pewien, że nie będziesz miał problemu z żadnym wyzwaniem, które postawisz sobie w przyszłości.


2. Przeżyj coś, czego nie doświadczają wszyscy

Na udział w maratonie nie decydują się wszyscy. Startując, masz szansę pobiec w elitarnym gronie osób wiedzących, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w to, by dobiec do mety.


Skoro na maraton nie decydują się wszyscy biegacze, możesz przeżyć coś, na co szansę mają jedynie nieliczni. Kto wie, czy to, że potrafisz dobiec do mety, nie zmotywuje do działania twoich znajomych zasiadających na trybunach. Choć nie to powinno być twoim celem, to jednak może się okazać, że twoja determinacja i chęć bycia coraz lepszym będzie inspiracją do działania dla innych.


3. Maraton i nowe znajomości?

Choć biegnąc, nie będziesz mógł rozmawiać z innymi uczestnikami, to jednak udział w maratonie jest doskonałą okazją, by poznać nowych ludzi i zawrzeć nowe przyjaźnie. Środowisko sportowców jest bardzo życzliwe i otwarte. Jeżeli startujesz w maratonie po raz pierwszy, to możesz mieć pewność, że otrzymasz szereg wskazówek i niezbędną pomoc.


Biorąc regularny udział w maratonach, z pewnością szybko zaczniesz kojarzyć twarze innych maratończyków. Być może okaże się, że część z nich pochodzi z tej samej miejscowości co ty lub mieszka niedaleko ciebie. Zawierając znajomość, będziesz miał koło siebie osobę, która cię doskonale rozumie i będzie w stanie wesprzeć w trudnych sytuacjach.


4. Biorąc udział w maratonie, możesz pomóc innym

Istnieją maratony, których uczestnicy nie biegną po to, by zdobyć nagrodę główną i stanąć na podium. Maratony charytatywne są organizowane na całym świecie i są świetną okazją, by pomóc innym. Jeżeli nie miałeś jeszcze przyjemności przebiec maratonu, to być może zmotywuje cię możliwość wsparcia innych.


Jednym z najbardziej znanych maratonów charytatywnych jest Wings for Life World Run. Aktualnie jest on organizowany już w ponad 30 krajach na świecie. Kwota zebrana dotychczas to ponad 3 miliony euro. Pieniądze zostały przekazane na badania nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego.


5. Bo apetyt rośnie w miarę jedzenia!

Uzależnić można się od wielu rzeczy – czekolady, zakupów, luksusowej odzieży, internetu… Biegacze muszą uważać, by nie uzależnić się od biegania, bo apetyt, jak mówi przysłowie, rośnie w miarę jedzenia. Jeżeli twoja przygoda z bieganiem rozwija się bardzo dynamicznie, to masz dużą szansę, by w pewnym momencie poczuć, że po prostu musisz przebiec maraton.


Decydując się na udział w maratonie, musisz mieć świadomość tego, że powinieneś się do niego dobrze przygotować. Co więcej, nie zapomnij również skonsultować swojego biegu z lekarzem. Chęć osiągania jeszcze lepszych wyników nie jest niczym złym, dlatego też nie powinieneś porzucać marzeń o pokonaniu własnych ograniczeń.

Dlaczego warto przebiec maraton? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane