Jako osoba dopiero rozpoczynająca swoją przygodę z bieganiem, musisz wiedzieć, że taka aktywność fizyczna pozytywnie wpłynie nie tylko na twoje samopoczucie i sylwetkę – zauważysz również zmiany w kondycji skóry i cery. Jak bieganie wpływa na cerę? Najprościej można powiedzieć, że pozytywnie, bo nie tylko ją odmłodzi, lecz także dotleni i nawilży. Jak to możliwe?


SPIS TREŚCI:
1. Jak bieganie wpływa na cerę, czyli aktywność fizyczna a młodszy wygląd
2. Pot – pozytywny skutek uboczny biegania?
3. Masz problem ze skórą? Trądzik, wypryski? Pozbądź się ich, biegając
4. Biegając, dotlenisz swoją cerę



1. Jak bieganie wpływa na cerę, czyli aktywność fizyczna a młodszy wygląd
Czy zauważyłaś, że osoby aktywne fizycznie zazwyczaj wyglądają bardzo młodo? Nie jest to przypadek… Bieganie wpływa na cerę, powodując, że jest ona nie tylko promienna, lecz także wygląda zdrowiej i młodziej. Jak to się dzieje? Ma to związek z potem.


Biegając, pocimy się. Musisz wiedzieć, że wraz z potem są usuwane wolne rodniki. Co to takiego? Wolne rodniki to niesparowane atomy. Ich powstawanie w organizmie jest ściśle związane z przyjmowaniem tlenu i przetwarzaniem go na energię. Powstawanie wolnych rodników przyspiesza m.in. palenie papierosów. Musisz wiedzieć, że ich obecność w organizmie jest o tyle groźna, że nie tylko powodują one przedwczesne starzenie się, lecz także wpływają na rozwój wielu chorób, m.in. miażdżycy.


2. Pot – pozytywny skutek uboczny biegania?
Biegasz, więc wiesz, że potu nie da się uniknąć, choć można sprawić, aby był on mniej odczuwalny – wystarczy, że zainwestujesz w odzież termoaktywną. Po zapoznaniu się z treścią powyższego punktu wiesz już jednak, że pot ma pozytywny wpływ na cerę. Mylisz się jednak, uważając, że pocąc się, pozbywasz się jedynie wolnych rodników z organizmów, które mają wpływ na to, jak szybko się starzejesz.


Czy wiesz, z czego składa się pot? Z naukowego punktu widzenia to mieszanina gruczołów potowych, w składzie których znajduje się m.in. woda, mocznik, kwas moczowy i kwas mlekowy. Czy zdarza ci się widzieć te składniki na opakowaniu kremów nawilżających? Właśnie – może się okazać, że biegając, po pewnym czasie będziesz cieszyć się nawilżoną skórą – nie będziesz musiała więcej nabywać kremów intensywnie nawilżających, które są przeznaczone do suchej skóry.


3. Masz problem ze skórą? Trądzik, wypryski? Pozbądź się ich, biegając
Wspomniany już pot nie tylko sprawia, że z organizmu są usuwane wolne rodniki, lecz także toksyny. To właśnie te powodują, że masz problemy z cerą, np. trądzikiem czy wypryskami. Jeżeli będziesz biegać regularnie, to z czasem zauważysz, jak polepsza się kondycja twojej skóry. Będzie nie tylko promienna, lecz także oczyszczona.


Być może słyszałeś, że pojawienie się trądziku ma związek ze spożywaniem niektórych produktów. Jako osoba biegająca, z pewnością – prędzej czy później – będziesz chciał jeść zdrowiej niż dotychczas. Wówczas też w twojej diecie znajdą się produkty, które – co prawda – nie spowodują, że trądzik zniknie, ale pomogą w walce z nim.


4. Biegając, dotlenisz swoją cerę
Musisz pamiętać, że biegając dotleniasz swoją cerę. Dzięki temu będzie się ona dobrze prezentować – będzie promienna. Ale taka aktywność fizyczna sprawi, że nie tylko cera będzie dotleniona – mowa również o mózgu. Jeżeli pracujesz umysłowo, to z pewnością to docenisz, bo szybko zauważysz różnicę.


Jeżeli chodzi o dotlenienie skóry, to jest to szczególnie ważne w porze jesienno-zimowej. Wówczas rzadziej niż w porze wiosenno-letniej przebywamy na zewnątrz. Zamierzając biegać późną jesienią czy zimą, musisz jednak pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu skóry. Podstawą jest dobry krem, który ochroni skórę przed popękaniem. Dopiero połączenie aktywności fizycznej z prawidłowym dbaniem o cerę sprawi, że uzyskasz pożądane efekty.

Jak bieganie wpływa na cerę? Ocena: 4.2/5 Ilość głosów: 8
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane