W ostatnich latach bieganie stało się bardzo modne – biegają zarówno młodzi, jak i starsi. Skąd taka popularność tego sportu? W odróżnieniu od wielu innych można go uprawiać wszędzie, wystarczy tylko wyjść z domu. Znaczenie mają również koszty – aby móc regularnie wykonywać treningi biegowe, potrzebne są tylko dobre buty. Czy wiesz, że moda na bieganie nie ominęła wielu popularnych osób? Niektóre z nich, co warto wiedzieć, przyczyniły się również do promocji treningów biegowych, inni zaś w braniu udziału w zawodach upatrują możliwość promowania swojego nazwiska.


SPIS TREŚCI:
1. Z desek teatru na linię startu, czyli aktorki i aktorzy biegają
2. Politycy – bieganie idealnym sposobem na rozładowanie stresu?
3. Którzy dziennikarze i pisarze biegają?
4. Bieganie alternatywą dla innych sportów – którzy sportowcy biegają?1. Z desek teatru na linię startu, czyli aktorki i aktorzy biegają
Jeżeli nie świetna kondycja fizyczna, to na pewno dla aktorek i aktorów znaczenie ma nienaganny wygląd. Regularnie przeprowadzane treningi biegowe pomagają utrzymać szczupłą sylwetkę. Być może to właśnie dlatego w tej grupie znanych i sławnych nie brakuje miłośników biegania.


Codziennie kilka kilometrów biegiem pokonują m.in.: Jennifer Lawrence, Reese Witherspoon i Lea Michele. Pierwsza z aktorek w ten sposób przygotowywała się do roli w firmie „Igrzyska Śmierci”. Bieganie upodobali sobie również Matthew McConaughey i David Duchovny.


Moda na bieganie nie ominęła również polskich aktorek i aktorów. W ten sposób o kondycję dbają m.in.: Anna Dereszowska, Joanna Jabłczyńska, Piotr Adamczyk i Borys Szyc.


2. Politycy – bieganie idealnym sposobem na rozładowanie stresu?
Bieganie nie tylko pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę, lecz także wpływa na samopoczucie i pozwala rozładować stres. Nie powinno zatem dziwić, że wielu polityków – po opuszczeniu ław poselskich lub swoich gabinetów – zmienia garnitur na sportowy strój i… biega. Wymienić wystarczy m.in.: Donalda Tuska, Wojciecha Olejniczaka i Grzegorza Kołodko. O tym, że bieganie pozwala schudnąć i całkowicie zmienić dotychczasowy styl życia, przekonał się również były polityk – Adam Hofman.


Nie tylko polscy politycy biegają. Będąc prezydentem Stanów Zjednoczonych, Barack Obama nie tylko biegał, lecz także – mimo napiętego grafiku – znajdował czas na trening na siłowni. Również były premier Wielkiej Brytanii – David Cameron – nie odmawiał sobie porannego biegania.


3. Którzy dziennikarze i pisarze biegają?
Moda na bieganie nie ominęła dziennikarzy. Niektórzy z nich nie poprzestali jedynie na porannym lub wieczornym truchtaniu po parkowych alejkach, ale zdecydowali się startować w zawodach. Świetnym przykładem jest Beata Sadowska, która regularnie bierze udział w maratonach organizowanych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Biegają również: Przemysław Babiarz, Monika Olejnik i Tomasz Lis.


Od biurka i komputera chętnie odrywają się również pisarze. Ponoć Jonathan Swift regularnie biegał, pisząc m.in. „Przygody Guliwera”. Haruki Murakami napisał nawet książkę o swoich doświadczeniach, codziennych treningach i przygotowywaniach się do zawodów – „O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu”. Biega również Remigiusz Mróz, który przez wielu został okrzyknięty jednym z najbardziej utalentowanych pisarzy młodego pokolenia.


4. Bieganie alternatywą dla innych sportów – którzy sportowcy biegają?
Zawodowi sportowcy często chętnie eksperymentują i próbują swoich sił w różnych sportach. Skoro bieganie stało się popularne, to nie powinno dziwić, że decydują się właśnie na nie. Którzy sportowcy chętnie biegają?
Lance Armstrong to nazwisko znane w świecie kolarstwa. Gdy został on objęty dożywotnią dyskwalifikacją, wcale nie przestał interesować się sportem. W ostatnim czasie intensywnie biega i udało mu się nawet wygrać bieg górski Woodside Ramble na dystansie 35 kilometrów.


Wśród polskich sportowców, którzy zdecydowali się biegać i chętnie startują w różnych zawodach biegowych, należy wymienić m.in.: Iwonę Guzowską, Roberta Korzeniowskiego, Artura Partykę czy Pawła Januszewskiego.

Jakie znane osoby biegają? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane