Czy trening biegacza musi być monotonny? Okazuje się, że nie. Poza zmianą prędkości biegu warto pamiętać również o trasach. Jeżeli zamieszkujesz północną część Polski i regularnie biegasz, to może skorzystasz z poniższej listy? Przygotowaliśmy zestawienie ciekawych miejsc, które idealnie nadają się do biegania. Być może niektóre z niżej wymienionych tras miałeś okazję już przetestować. Jeżeli tegoroczny urlop zamierzasz spędzić aktywnie w północnej części kraju, również zainteresuj się naszymi propozycjami.


SPIS TREŚCI:
1. Trójmiejski Park Krajobrazowy – tu przygotujesz się do każdych zawodów
2. Bulwar Nadmorski w Gdyni – dla tych, którzy chcą rozbudzać się, patrząc na morze
3. Jasne Błonia w Szczecinie – idealne miejsce dla początkujących
4. Kołobrzeg – Budzistowo – Obroty – trasa, która spodoba się zaawansowanym biegaczom
5. Gdzie biegać, będąc w Suwałkach?
6. Od Pucka do Helu – wyzwanie dla najlepszych1. Trójmiejski Park Krajobrazowy – tu przygotujesz się do każdych zawodów
Mieszkańcy Trójmiasta nie mogą narzekać, gdy mowa o trasach idealnie nadających się do biegania, bo tych jest naprawdę wiele. Świetnym przykładem jest Trójmiejski Park Krajobrazowy, który leży na terenie Gdyni, Sopotu, Gdańska i mniejszych miejscowości, np. Wejherowa. Wytyczone w nim ścieżki są tak zróżnicowane, że znajdzie się coś zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Atutem są przy tym liczne wzniesienia, dzięki którym biegacze mogą przygotować się nawet do bardzo trudnych zawodów.


2. Bulwar Nadmorski w Gdyni – dla tych, którzy chcą rozbudzać się, patrząc na morze
Latem w godzinach popołudniowych jest zatłoczony przez turystów, ale… rankami to miejsce, które opanowują biegacze! Bulwar Nadmorski w Gdyni, bo o nim mowa, to jedno z ulubionych miejsc aktywnych mieszkańców Trójmiasta. Jeżeli biegasz głównie w godzinach porannych i wybierasz się do Gdyni na wakacje, to koniecznie zaplanuj trening właśnie tam. Widok na morze sprawi, że poczujesz się wyjątkowo, a bieganie będzie jeszcze większą przyjemnością niż dotychczas.


3. Jasne Błonia w Szczecinie – idealne miejsce dla początkujących
Szczecin to kolejne miasto, które jest oblegane przez turystów w sezonie letnim. Zarówno aktywni mieszkańcy, jak i wczasowicze wybierają Jasne Błonia. Tamtejsza trasa to ok. 1 km naturalnego podłoża, które idealnie nadaje się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych biegaczy. Co ważne, po tej trasie można biegać przez cały rok, a to dlatego, że jest ona regularnie odśnieżana. Z tego faktu korzystają przede wszystkim aktywni mieszkańcy miasta, którym nie jest straszne bieganie zimą.


4. Kołobrzeg – Budzistowo – Obroty – trasa, która spodoba się zaawansowanym biegaczom
Trasa Kołobrzeg-Budzistowo-Obroty jest dość długa – ma 7 km i dlatego też chętnie wybierają ją doświadczeni biegacze. Zróżnicowana nawierzchnia (m.in. chodnik, piaszczysta droga) oraz fakt, że trasa częściowo przebiega przez las, sprawiają, że osoby aktywne nie narzekają.


Poza biegaczami, wspomnianą trasę często i chętnie wybierają rowerzyści. Warto zatem zachować ostrożność, a biegając wieczorami, zadbać o prawidłowe oświetlenie, które zagwarantuje dobrą widoczność.


5. Gdzie biegać, będąc w Suwałkach?
Będąc w Suwałkach, warto udać się do Wigierskiego Parku Narodowego. Bieganie po zielonym dywanie to prawdziwa przyjemność – poza zapachem drzew i miękkim podłożu, które biegacze uważają za najlepsze, nie można zapomnieć o możliwości uniknięcia wielkomiejskiego zgiełku.


Wigierski Park Narodowy jest współorganizatorem maratonu odbywającego się wokół Jeziora Wigry. Cieszy się on sporą popularnością wśród osób aktywnych. Trasa jest tak wytyczona, aby uczestnicy przez większość czasu biegli po leśnych ścieżkach i drogach gruntowych.


6. Od Pucka do Helu – wyzwanie dla najlepszych
Wakacje to czas, gdy wiele osób wybiera się nad morze. Szczególną popularnością cieszy się Półwysep Helski. Jeżeli zdecydujesz się na wakacje w jednym z nadmorskich kurortów właśnie w tej części Polski, masz niepowtarzalną możliwość biegania po plaży. Doświadczeni biegacze często startują w Pucku, aby trening zakończyć na Helu. Jesteś początkującym biegaczem? Nie łatwiejszego – możesz po prostu przebiec krótszy dystans. Odpoczynek w nadmorskim kurorcie to również świetna okazja, aby spróbować biegania naturalnego, czyli bez butów.

Kierunek północ – najciekawsze miejsca do biegania Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane