Mieszkasz na południu Polski? Kto powiedział, że w dni wolne od zawodowych obowiązków nie możesz poznawać nowych, ciekawych tras? Sprawdź, jakie cieszą się największym zainteresowaniem wśród biegaczy. Poniżej znajdziesz spis miejsc, w przypadku których istnieje duże prawdopodobieństwo, że spotkasz innych biegaczy. Być może zmieniając swoje przyzwyczajenia, gdy mowa o trasach, po których najczęściej biegasz, zawrzesz nowe, ciekawe znajomości?


SPIS TREŚCI:
1. Którymi trasami koniecznie pobiec, będąc w Krakowie?
2. Wrocław – w tym mieście na biegaczy czeka wiele ciekawych tras
3. Szklarska Poręba – więcej niż tylko dobre warunki do biegania
4. Gdzie biegać w Rzeszowie?

5. Park Śląski w Chorzowie – dlaczego warto się do niego wybrać?1. Którymi trasami koniecznie pobiec, będąc w Krakowie?
Kraków to duże miasto, a zatem nie brakuje w nim miejsc, które idealnie nadają się na trening. Doświadczeni biegacze polecają m.in. Zakrzówek. Trasa ma ok. 3,5 km, a dzięki temu, że jest częściowo zalesiona, nie brakuje podbiegów. Z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie widoki – część trasy przebiega wokół jeziora. Na trasie można spotkać zarówno początkujących, jak i doświadczonych biegaczy.


Po trasą Zakrzówek biegacze chętnie wybierają Błonia. Ta trasa jest o tyle ciekawa, że biec można zarówno po asfaltowej nawierzchni, jak i trawie. Jeżeli biegasz głównie wieczorami, to pamiętaj o tym szlaku. Ponieważ zawsze jest tam sporo biegaczy, będziesz czuć się bezpiecznie.


2. Wrocław – w tym mieście na biegaczy czeka wiele ciekawych tras
Jednym z ciekawych miejsc we Wrocławiu, w którym można znaleźć biegaczy, jest park Grabiszyński. Ponad 5 km parkowych alejek osłoniętych od wiatru i słońca to doskonałe miejsce zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy. Uwagę warto zwrócić nie tylko na otoczenie, lecz także podłoże – parkowe jest przez biegaczy uznawane za najbezpieczniejsze.


Jeżeli jesteś biegaczem, który – od czasu do czasu – zamiast biegać po parkowych alejkach, wybiera centrum miasta, to we Wrocławiu powinieneś udać się na bulwary nad Odrą. Tumska trasa biegowa to 3 km zróżnicowanej nawierzchni – poradzą sobie zarówno początkujący, jak i zaawansowani biegacze. Dodatkowymi plusami są widoki i klimat tej części miasta.


3. Szklarska Poręba – więcej niż tylko dobre warunki do biegania
Biegacze, którzy przygotowują się do wzięcia udziału w imprezie biegowej odbywającej się w górach lub ci, którzy chcą się po prostu sprawdzić, często wybierają Szklarską Porębę. Ten kierunek to nie przypadek – kuszą zarówno wyjątkowe trasy, jak i widoki. Co więcej, zainteresowani mogą skorzystać z szerokiej gamy zabiegów oferowanych przez zlokalizowane w tym mieście gabinety i ośrodki turystyczne.


Wśród tras chętnie i często wymienianych przez biegaczy należy wskazać na Drogę pod Reglami. Tę trasę często i chętnie pokonują zawodowcy, a to z uwagi na jej zróżnicowanie. W zależności od zaawansowania biegacze zawracają po dobiegnięciu do Trzech Jaworów (dystans ok. 4,5 km) lub biegną dalej, np. do Borowic czy nawet Karpacza.


4. Gdzie biegać w Rzeszowie?
Miłośników biegania nie brakuje również w Rzeszowie. Najbardziej popularna trasa, na której można spotkać biegaczy, przebiega wzdłuż Wisłoka – mowa tu o bulwarach. Ponieważ trasa częściowo biegnie przy parku, nawierzchnia jest zróżnicowana – biegacze mogą wybrać tę, która odpowiada im najbardziej.


Mimo że bulwary wzdłuż Wisłoka cieszą się dużą popularnością, to ta trasa nie sprawdza się idealnie w przypadku zaawansowanych biegaczy, którym zależy na podbiegach. Im warto polecić las na Słocinie. Jest on zlokalizowany niedaleko centrum, dlatego – niezależnie od pory dnia – można w nim spotkać biegaczy. Osoby początkujące powinny wybrać jeden z dwóch szklaków (rowerowy lub turystyczny), zamiast samodzielnie opracować trasę.


5. Park Śląski w Chorzowie – dlaczego warto się do niego wybrać?
Park Śląski to jeden z największych parków miejskich w Europie. Poza licznymi alejkami nie brakuje w nim dodatkowych atrakcji. Do tych należy zaliczyć m.in.: Planetarium, Śląski Ogród Zoologiczny i Kąpielisko Fala. Na biegaczy czekają zarówno krótsze, jak i dłuższe trasy. Zaawansowani mogą liczyć, że trenując, nie będą zmuszeni cały czas poruszać się po tych samym alejkach – Park Śląski jest położony na obszarze ponad 500 ha.

Kierunek południe – najciekawsze miejsca do biegania Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane