Zdarza ci się, że masz ochotę przełożyć trening? Okazuje się, że aby biegać lub uprawiać inny sport, potrzebne jest przede wszystkim samozaparcie. Świetnym przykładem jest Todd Love, który ukończył wyczerpujący wyścig wytrzymałościowy Spartan Race. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest on… niepełnosprawny. Poznaj historię niezwykłego człowieka, któremu nie można odmówić ani woli walki, ani samozaparcia.


SPIS TREŚCI:
1. Todd Love – czy znasz jego historię?
2. Spartan Race – morderczy bieg z przeszkodami
3. Jak nie ty, to kto? Poznaj zasady i weź udział w Spartan Race
4. Ucz się od najlepszych, czyli dlaczego warto zapamiętać wyczyn Todda Love1. Todd Love – czy znasz jego historię?
Kapral Todd Love służył w Afganistanie. Będąc żołnierzem, był przygotowany na ekstremalne warunki. Trudno jednak wyobrazić sobie, co przeżył daleko od własnego domu. Podczas służby w Afganistanie w 2010 r. wszedł na minę. W efekcie tego wypadku stracił obie nogi i lewe ramię. Mimo obrażeń jakie odniósł, nie poddał się.


Jako osoba dotychczas aktywna, Todd Love nie wyobrażał sobie życia bez kolejnych wyzwań. Duch walki i chęć życia sprawiły, że nie porzucił sportu, i to mimo kalectwa – w dalszym ciągu jeździ na specjalnych nartach i uprawia surfing. Wraz z upływem czasu zaczął też przygotowywać się do jednego z najtrudniejszych wyścigów wytrzymałościowych, czyli The Spartan Race. I osiągnął cel – znalazł się w ośmioosobowej drużynie X-Treme.


2. Spartan Race – morderczy bieg z przeszkodami
Spartan Race jest przez większość uczestników oceniany jako ekstremalnie trudny bieg wytrzymałościowy. Dlaczego? Biegacze muszą zmierzyć się z wieloma naturalnymi przeszkodami, np. przeprawą przez błoto. W efekcie nie jest to impreza dla wszystkich – ukończyć ją są w stanie jedynie osoby dobrze przygotowane, które – poza treningami biegowymi – postawiły na trening siłowy i budujący wytrzymałość. Ciekawostką jest, że idea Spartan Race została oparta na treningach amerykańskiej marynarki wojennej.


Początki Spartan Race sięgają 2005 r. – to właśnie wówczas został zorganizowany pierwszy Spartan Race. Współcześnie uczestnicy mogą wybierać wśród: Spartan Sprint, Spartan Death Race, Spartan Beast i Spartan Super. Poszczególne warianty różnią się dystansem, który mają za zadanie pokonać uczestnicy i stopniem trudności. Niezależnie od wybranego, potrzebna będzie silna wola, wytrzymałość i wytrwałość. Bez tych cech trudno dotrzeć do mety.


3. Jak nie ty, to kto? Poznaj zasady i weź udział w Spartan Race
Być może nie wiesz, że w Polsce również jest organizowany Spartan Race. Jeżeli chcesz się sprawdzić, wcale nie musisz wyjeżdżać za granicę – w Polsce dotychczas takie imprezy biegowe odbyły się m.in. w Warszawie i Gdyni. Jesteś początkującym biegaczem? To nie przeszkoda – pamiętaj, że poza rywalizacją zawodnicy chcą się dobrze bawić. Udział w tak wymagających zawodach możesz również potraktować jako sposób na poznanie zasad i sprawdzenie, jakie przeszkody czekają na śmiałków na trasie.


Kto może wziąć udział w Spartan Race odbywającym się na terenie Polski? Zasady ustalają organizatorzy, ale najczęściej, aby otrzymać numer startowy, trzeba mieć ukończone 15 lat i być zdrowym.


Gdy mowa o Spartan Race, uczestnicy mogą pobiec indywidualnie, mogą również zdecydować się stworzyć zespół. Jeżeli masz zatem aktywnych znajomych i chcecie się dobrze bawić, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby trasę pokonać w grupie. Wzajemne motywowanie się podczas tak trudnej imprezy biegowej z pewnością pomoże wam dotrzeć na metę.


4. Ucz się od najlepszych, czyli dlaczego warto zapamiętać wyczyn Todda Love
Todd Love to człowiek, który pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych – wystarczy tylko chcieć. Niepełnosprawność nie musi być przeszkodą przy uprawnianiu sportu czy spełnieniu założeń, bo najważniejsze jest nastawienie i wytrwałość.


Chcesz schudnąć? Zauważyłeś, że po wejściu na czwarte piętro łapie cię zadyszka? Początki z aktywnością fizyczną będą trudne. Jeżeli jednak przezwyciężysz je, to nie pozostanie ci nic innego, jak tylko sobie pogratulować, bo wówczas będziesz na drodze do osiągnięcia swojego celu. Todd Love dopiął swojego, a teraz czas na ciebie.

Todd Love i jego udział w Spartan Race, czyli… nie ma rzeczy niemożliwych Ocena: 3.7/5 Ilość głosów: 3
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane