Z pewnością miałeś okazję jeść dynię. Być może – amerykańskim zwyczajem – przygotowujesz lampion z tego warzywa z okazji Halloween. Czy wiesz jednak, że dynia to również mnóstwo witamin? Szczególną popularnością cieszy się olejek z pestek dyni, a to dlatego, że ma on właściwości zdrowotne. Poniżej znajdziesz 5 korzyści płynących z regularnego spożywania oleju z pestek dyni. Sprawdź, dlaczego powinieneś go włączyć do swojej diety.


SPIS TREŚCI:
1. Olej z pestek dyni – dostarcz do organizmu witamin, minerałów i kwasów
2. Gdy biegasz również jesienią i zimą – olej z pestek dyni wzmocni twój organizm
3. Biegasz intensywnie? Olej z pestek dyni pomoże ci zwalczyć skurcze mięśni
4. Regularne zażywanie oleju z pestek dyni zapobiega rozwojowi artretyzmu
5. Biegasz zimą? Olej z pestek z dyni pozwoli ci zadbać o włosy1. Olej z pestek dyni – dostarcz do organizmu witamin, minerałów i kwasów
Jeżeli nigdy wcześniej nie stosowałeś oleju z pestek dyni, to pewnie nie wiesz, że 1 l tego oleju powstaje z ok. 30 dyń. Co więcej, w niektórych częściach świata, np. w Australii, olej z pestek z dyni jest składnikiem wielu potraw – dodaje się go np. do sernika. Nie powinno to dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę jego właściwości zdrowotne.


Olej z pestek dyni zawiera wiele cennych dla organizmu witamin, np. A, E i C. Nie brakuje w nim również witamy H i witamin z grupy B, np. B1, B2 i B3, czyli niacyny. Ta ostatnia witamina jest szczególnie ważna, bo odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie mózgu, ma też wpływ na obwodowy układ nerwowy. Jeżeli chodzi o minerały, to olej z pestek dyni jest cennym źródłem żelaza, magnezu, sodu, cynku, potasu, wapnia i fluoru. W efekcie spożywanie go w niewielkich ilościach gwarantuje dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych mu o prawidłowego działania składników.


Poza witaminami i minerałami, olej z pestek dyni zawiera również kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9. Ich brak może doprowadzić do rozwoju chorób m.in. neurologicznych. To kolejny powód, dla którego warto włączyć olej z pestek z dyni do codziennej diety.


2. Gdy biegasz również jesienią i zimą – olej z pestek dyni wzmocni twój organizm
Skoro olej z pestek dyni to cenne źródło witamin i minerałów, to powinieneś go włączyć do swojej codziennej diety. Jego stosowanie wzmocni cię, co jest szczególnie istotne, jeżeli biegasz jesienią i zimą. To niesprzyjający dla biegaczy czas – wystawienie osłabionego organizmu na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, np. silnego wiatru, może skończyć się pojawieniem się objawów typowych dla grypy. Olej z pestek witamin pomoże, bo jest cennym źródłem witaminy C.


Wiadomo, że witamina C, czyli kwas askorbinowy, wzmacnia odporność organizmu. Jako biegacz, który ciężko trenuje, musisz jednak wiedzieć, że naukowcy udowodnili, że profilaktyczne przyjmowanie tej witaminy zmniejsza ryzyko rozwoju przeziębienia o 50%. Jeżeli cenisz sobie aktywność fizyczną na świeżym powietrzu nie tylko wiosną i latem, lecz także jesienią i zimą, to regularnie spożywając olej z pestek dyni, dostarczysz do organizmu witaminy C, zmniejszając tym samym ryzyko rozwoju infekcji.


3. Biegasz intensywnie? Olej z pestek dyni pomoże ci zwalczyć skurcze mięśni
Zarówno początkujący, jak i doświadczeni biegacze często narzekają na skurcze mięśni. Ten problem dotyczy również ciebie? Musisz zatem wiedzieć, że regularne spożywanie oleju z pestek dyni pomaga wyeliminować uciążliwe skurcze mięśni.


Włączenie do codziennej diety oleju z pestek dyni poleca się również osobom mającym problem z kamieniami nerkowymi. Olej ten łagodzi również uciążliwe objawy tzw. napięcia przedmiesiączkowego.


4. Regularne zażywanie oleju z pestek dyni zapobiega rozwojowi artretyzmu
Biegając, narażasz swoje stawy – z pewnością o tym wiesz. W jaki sposób o nie zadbać? Okazuje się, że olej z pestek dyni często jest składnikiem preparatów właśnie na stawy. Nie ma zatem przeciwwskazań, abyś włączył ten produkt spożywczy do swojej codziennej diety.


Stwierdzono u ciebie zapalenie stawów? Musisz wiedzieć, że olej z pestek dyni zawiera w składzie m.in. kwasy tłuszczowe (omega-6 i omega-9) i antyoksydanty. To właśnie te składniki mają dobroczynny wpływ na stawy i skutecznie pozwalają pozbyć się stanu zapalnego.


5. Biegasz zimą? Olej z pestek z dyni pozwoli ci zadbać o włosy
Biegasz nie tylko w sezonie letnim, lecz także zimą? Bardzo prawdopodobne więc, że twoje włosy są osłabione. W jaki sposób je wzmocnić? Możesz stosować odżywki i specjalne maski do włosów, możesz również sięgnąć po olej z pestek dyni. Niektórzy uważają, że najlepsze efekty zauważysz, wcierając olej we włosy.

Olej z pestek dyni – 5 korzyści zdrowotnych dla biegacza Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę?
Chcesz spalić zbędny tłuszcz?
Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie?
Chcesz stać się prawdziwą bestią?
Chcesz stać się sławny i bogaty?
Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie?
Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz…
Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody!
PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi