SPIS TREŚCI:
1. Regularne bieganie to samo zdrowie!
2. Nienaganna sylwetka przez cały rok
3. Bieganie regularne, czyli cudowny lek na stres
4. Trening, czyli sztuka organizowania dnia, tygodnia i miesiąca
1. Regularne bieganie to samo zdrowie!
To nie przypadek, że mówi się, że aktywność fizyczna to samo zdrowie. Regularnie biegając, możesz poprawić swoją kondycję i wytrzymałość. Ponieważ będziesz przebywał na świeżym powietrzu, dotlenisz się.
To nie wszystko, bo specjaliści podkreślają m.in., że:
- Biegając, skutecznie możesz zapobiec rozwojowi osteoporozy. Układ mięśniowy i kostny z wiekiem staje się coraz słabszy. Chcesz go wzmocnić? Bieganie świetnie się sprawdza, bo… obciąża kości. To jednak nie jest negatywne zjawisko, ale pozytywne, bo wówczas w organizmie zachodzi szereg zmian mających wpływ na mineralizację i odnowę kości.
- Z wyników badań wynika, że u osób biegających rzadziej zostaje zdiagnozowana choroba wieńcowa. Dlaczego? Znaczenie ma tu nie tylko zachowanie optymalnej wagi, lecz także niższe ciśnienie tętnicze.
- Biegając, zwiększasz objętość swoich płuc. Efekt? Do organizmu dostarczasz więcej tlenu. Jak z pewnością wiesz, jest on rozprowadzany do poszczególnych komórek, które mając do niego dostęp, mogą pracować wydajniej.
2. Nienaganna sylwetka przez cały rok
Niezależnie od tego, czy będziesz specjalizować się biegach na krótkie, czy też na długie dystanse, szybko zrzucisz zbędne kilogramy, mogąc tym samym pochwalić się nienaganną sylwetką. Dodatkowym plusem jest fakt, że im dłużej będziesz biegał, tym bardziej twój organizm będzie domagał się wartościowego pożywienia. Odstawisz zatem wszystkie niezdrowe przekąski, wyeliminujesz z codziennej diety cukier.
Rozpoczynając przygodę z bieganiem z myślą o zrzuceniu zbędnych kilogramów, musisz pamiętać, że są ci potrzebne jedynie wygodne buty i dres – nie potrzebujesz żadnych dodatkowych sprzętów. Co więcej, biegając przez godzinę, spalisz o wiele więcej kalorii, niż gdybyś poświęcił ten czas np. na pływanie.
Aby zrzucić zbędne kilogramy za pomocą treningów biegowych, musisz pamiętać o skonsultowaniu się z lekarzem. To bardzo ważne. Po zleceniu badań i przeprowadzeniu wywiadu, powinien on określić, czy nie ma przeciwwskazań do biegania. Pamiętaj, że przeciwwskazaniem jest np. znaczna nadwaga.
3. Bieganie regularne, czyli cudowny lek na stres
Stres to ponoć zmora naszych czasów. Jeżeli jesteś aktywny zawodowo, to z pewnością doskonale to wiesz. Niepewność zatrudnienia, trudny klient, relacje z przełożonymi lub współpracownikami, które nie można nazwać poprawnymi… Źródeł stresu może być naprawdę wiele, ale to właśnie pracą denerwujemy się najczęściej. Jeżeli po całym dniu w fotelu nie tylko odczuwasz ból w plecach, lecz także jesteś zestresowany, to powinieneś poznać zupełnie darmowe – i co najważniejsze skuteczne – lekarstwo na stres – bieganie.
Już pokonanie kilkunastu kilometrów sprawi, że poczujesz się lepiej. Co więcej, twoje problemy nagle okażą się… błahe. Patrząc na nie z innej perspektywy, szybciej też znajdziesz zadowalające rozwiązanie.
4. Trening, czyli sztuka organizowania dnia, tygodnia i miesiąca
Pogodzenie życia zawodowego z prywatnym nie jest łatwe, prawda? Z pewnością masz tego świadomość. Ci, którzy regularnie biegają, podkreślają, że uczy ono nie tylko wytrwałości, lecz także organizacji dnia. Osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez treningu biegowego, są w stanie wstać nawet o świcie, aby pobiegać choć 30 minut przed udaniem się do pracy.
Masz problemy z organizacją? Może zatem czas zacząć biegać? Gdy uzależnisz się od tej aktywności fizycznej, będziesz potrafił tak zorganizować dzień, aby wieczorem pobiegać po dobrze znanej trasie. Choć brzmi to niewiarygodnie, okaże się również, że masz więcej wolnego czasu, niż dotychczas przypuszczałeś.
Komentarze
Kiedyš nie było sztucznej żywności i nikt nie musiał biegač żeby jakoś wygladać i sie czuć.
Dokładnie