Okres zimowy to dla wielu osób najczęściej czas budowania masy mięśniowej. Jest to naturalny proces zwiększania obwodów swoich mięśni przy pomocy treningu siłowego. Za cel stawia się zbudowanie suchej masy mięśniowej bez zbyt dużego przyrostu tłuszczu. Ważna rolę oczywiście odgrywa dieta i odżywki. Wszystko zgodnie z teorią „najpierw masa, później rzeźba”. Tylko właśnie - jak najpierw wygląda budowa masy mięśniowej?


SPIS TREŚCI:
1. Sucha masa mięśniowa dieta – białko to podstawa

2. Nadwyżka kaloryczna – szybka masa mięśniowa

3. Budowanie masy mięśniowej – liczba posiłków

4. Masa mięśniowa trening na wolnych ciężarach

5. Odpowiedni czas regeneracji1. Sucha masa mięśniowa dieta – białko to podstawa

Warto pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości białka. Bez tego beztłuszczowa masa mięśniowa pozostanie jedynie kolejnym niezrealizowanym marzeniem. Dzienna racja pokarmowa tego składnika powinna wynosić od 1,6 do 2 gramów białka na kilogram masy całkowitej ciała. Idealnymi źródłami tego makroskładnika są: filet z piersi kurczaka, filet z piersi indyka, łosoś, dorsz, krewetki, homar, soja, białka jaj czy odżywki białkowe.


Brak odpowiedniej ilości białka w diecie, to najzwyczajniej brak efektów. Czysta masa mięśniowa w takim przypadku stoi w miejscu. Pojawia się stagnacja mięśni. Warto pamiętać, iż białko to główny składnik budulcowy ludzkiego organizmu, zwłaszcza struktur mięśniowych i tylko przy zaspokojeniu zapotrzebowania na aminokwasy jest możliwy rozwój muskulatury.


Ponadto w ramach przypomnienia należy dodać, że białko dzielone jest na dwa rodzaje: pełnowartościowe pochodzenia zwierzęcego oraz niepełnowartościowe pochodzenia roślinnego. Jedyną rośliną, która ma kompletny łańcuch aminokwasów jest soja.


2. Nadwyżka kaloryczna – szybka masa mięśniowa

Aby sucha masa mięśniowa szybko rosła, bilans kaloryczny dobowy powinien być dodatni. Oznacza to, że należy spożywać więcej kalorii niż potrzebuje organizm. Tylko w taki sposób da się swoim mięśniom szansę na rozrost. Nadwyżkę kaloryczną zapewnia dieta oraz suplementy diety. Masa mięśniowa bez diety jest ciężka w uzyskaniu. Zresztą podobnie jak masa mięśniowa bez odżywek.


Beztłuszczowe budowanie mięśni w warunkach normalnych jest praktycznie niemożliwe, co oznacza, że nie powinno zbytnio przejmować się gromadzącą się w organizmie podskórną tkanką tłuszczową, chyba, że jej procent zbyt szybko rośnie. Wówczas należy obciąć nieco kalorii bądź wykonywać intensywniejsze treningi cardio.


3. Budowanie masy mięśniowej – liczba posiłków

W ciągu dnia wskazane jest, aby spożywać 5-6 małych zbilansowanych posiłków. Dzięki temu zapewni się organizmowi optymalną przemianę materii, zachowa się zdrowie układu pokarmowego oraz na bieżąco będzie się dostarczać niezbędne składniki dla organizmu. Jest to kluczowy element budowania masy mięśniowej.


Warto również trzymać się następujących zasad. Pierwszy posiłek należy zjadać do godziny po przebudzeniu a ostatni maksymalnie godzinę przed zaśnięciem. Przerwy między kolejnymi posiłkami powinny wynosić optymalnie 3 godziny, z tym zastrzeżeniem, że lekkie wahania w czasie przyjmowania pokarmów nie wpłyną negatywnie na cały cykl odżywiania.


4. Masa mięśniowa trening na wolnych ciężarach

Sprzymierzeńcem rozrostu struktur mięśniowych jest trening z wykorzystaniem wolnych ciężarów. Dzieje się tak, ponieważ ćwicząc uderzenie następuje naraz w wielu przypadkach w więcej niż jeden mięsień. Często aktywnie w takim treningu uczestniczą mięśnie poboczne czy stabilizatory. W taki oto sposób zapewnia się swojemu ciału dodatkowe bodźce do rozwoju.


Świetnym rozwiązaniem jest również trening z uwzględnieniem w planie treningowym ćwiczeń wielostawowych, bowiem w trakcie jednego złożonego ruchu zostaje zaangażowanych nawet 70% wszystkich mięśni szkieletowych jak ma to miejsce w przypadku martwego ciągu!


5. Odpowiedni czas regeneracji

Myśląc o masie mięśniowej powinno mieć w głowie temat optymalnego odpoczynku. W trakcie budowania masy niezwykle ważne jest to, aby dać czas mięśniom na regenerację, bo właśnie wtedy następuje ich rozwój!


Zapewni to wykonywanie jednej intensywnej i dużej objętościowo sesji na każdą grupę mięśniową w tygodniu oraz co najmniej 8 godzin snu.


Pięć rzeczy które musisz wiedzieć o budowaniu masy! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 10
To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Chcesz zbudować fantastyczną muskulaturę?
Chcesz spalić zbędny tłuszcz?
Chcesz spełnić swoje kulturystyczne marzenie?
Chcesz stać się prawdziwą bestią?
Chcesz stać się sławny i bogaty?
Chcesz zdobyć podziw pięknych kobiet i zazdrość wszystkich mężczyzn na Świecie?
Już teraz możesz to zrobić, bo rozwiązanie na, które od dawna czekasz…
Jest teraz na wyciągnięcie ręki!!!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
Igor Mieńkowski, twórca PAKIETU DZIK zaprasza Cię do przeżycia niesamowitej przygody!
PAKIET DZIK to według wielu firm z branży sportu, zdrowia i suplementacji największa REWOLUCJA NA RYNKU trenerskim. PAKIET DZIK to jedyne tak skuteczne rozwiązanie w całej Polsce i Europie, które pozwala Ci w ciągu zaledwie tygodnia spalić tłuszcz i zbudować potężną muskulaturę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl
PAKIET DZIK to jedyne rozwiązanie w Polsce i Europie w którym razem z planem treningowym, dietą i suplementacją otrzymujesz sekretną wiedzę opracowaną przez specjalistów, podzieloną na etapy kiedy masz ją stosować. Ta wiedza jest dostępna tylko dla wybranych. To wszystko pozwala Ci wreszcie na ekstremalnie skuteczną i szybką przemianę!
Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi